فیلم آموزشی ساخت دستگاه هویه ساده – خلاقیت با وسایل دور ریختنی

فیلم آموزشی ساخت دستگاه هویه ساده – خلاقیت با وسایل دور ریختنی – هویه وسیله‌ای است که برای ذوب لحیم و اتصال قطعات به یکدگیر به کار می‌رود. هویه‌ها را می‌توان به دو دستهٔ اصلی تقسیم کرد، هویه‌های چکشی (غیرالکتریکی) و هویه‌های الکتریکی. با توجه به نقطهٔ اتصال و اندازهٔ آن باید هویه مناسب که .....
بیشتر بخوانید
فیلم آموزشی هک اسپینر – خلاقیت با وسایل دور ریختنی

فیلم آموزشی هک اسپینر – خلاقیت با وسایل دور ریختنی – فیجت اسپینر (به انگلیسی: fidget spinner) یک نوع اسباب‌بازی برای تسکین استرس و افزایش تمرکز است. فرفره بی قراری متشکل از یک یاتاقان یا بلبرینگ در مرکز طراحی از انواع مواد از جمله برنج، فولاد، تیتانیم، مس و پلاستیک ساخته شده است.
بیشتر بخوانید
فیلم آموزشی ساخت ترقه با فشفشه – خلاقیت با وسایل دور ریختنی

فیلم آموزشی ساخت ترقه با فشفشه – خلاقیت با وسایل دور ریختنی – فشفشه یکی از ابزارهای آتش‌بازی است که به‌خصوص در مراسم چهارشنبه‌سوری و میهمانی‌های تولد و جشن‌های کوچک‌تر به‌کار می‌رود.
بیشتر بخوانید
فیلم آموزشی ساخت دست با شمع – خلاقیت با وسایل دور ریختنی

فیلم آموزشی ساخت دست با شمع – خلاقیت با وسایل دور ریختنی – از شَمع یا سپندار برای منبع نور و بعضی اوقات برای تولید گرما استفاده می‌شود و شامل یک ریسمان یا یک فتیلهٔ جاسازی‌شده و یک تودهٔ جامد از سوخت (معمولاً موم) است. امروزه اکثر شمع‌ها از پارافین ساخته می‌شوند.
بیشتر بخوانید
فیلم آموزش نقاشی آدم برفی به زبان ساده – فیلم آموزش نقاشی کودکان

فیلم آموزش نقاشی آدم برفی – نقاشی، نگارگری یا رسم، فرآیندی است که طی آن رنگ بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد نقش می‌کند و اثری خلق می‌شود. فردی که این فرایند توسط او انجام می‌گیرد نقاش نام دارد، به‌خصوص زمانی که نقاشی حرفهٔ شخص باشد.
بیشتر بخوانید
فیلم آموزشی ساخت چنگال والرین – خلاقیت با وسایل دور ریختنی

فیلم آموزشی ساخت چنگال والرین – خلاقیت با وسایل دور ریختنی – آفرینندگی یا آفرینشگری یا خلاقیت، مهم‌ترین و اساسی‌ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی‌ترین عامل ایجاد ارزش است که در همهٔ ابعاد و جوانب زندگی وی نقش کاملاً حیاتی ایفا می‌کند. خلاقیت و نوآوری از والاترین ویژگی‌های انسان است.
بیشتر بخوانید
فیلم آموزش بادکنک آرایی ستاره – آموزش بادکنک آرایی ساده

فیلم آموزش بادکنک آرایی ستاره – بادکنک، کیسه ای کشسان که با گونه‌های مختلفی از گاز، مانند هلیوم (به همراه چسب هایفلوت x جهت دوام بیشتر )، هیدروژن، نیتروژن، نیترو اکسید یا هوا پر می‌شود. نخستین بادکنک‌ها از مثانهٔ خشک شدهٔ حیوانات بوده‌اند. بادکنک‌های نوین را می‌توان از موادی چون رزین، لاستیک، پلیک...
بیشتر بخوانید
فیلم آموزشی ساخت کولر حرفه ای – خلاقیت با وسایل دور ریختنی

فیلم آموزشی ساخت کولر حرفه ای – خلاقیت با وسایل دور ریختنی – کولر آبی، کولری است که با تبخیر آب، هوا را خنک می‌کند. کولرهای آبی با فرایند سرمایش تبخیری کار می‌کنند.
بیشتر بخوانید
فیلم آموزشی ساخت دستگاه مرتب سازی پول – خلاقیت با وسایل دور ریختنی

فیلم آموزشی ساخت دستگاه مرتب سازی پول – خلاقیت با وسایل دور ریختنی – آفرینندگی یا آفرینشگری یا خلاقیت، مهم‌ترین و اساسی‌ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی‌ترین عامل ایجاد ارزش است که در همهٔ ابعاد و جوانب زندگی وی نقش کاملاً حیاتی ایفا می‌کند. خلاقیت و نوآوری از والاترین ویژگی‌های انسان اس...
بیشتر بخوانید
فیلم آموزشی ساخت ربات مسیریاب با کیت – خلاقیت با وسایل دور ریختنی

فیلم آموزشی ساخت ربات مسیریاب با کیت – خلاقیت با وسایل دور ریختنی – رباتیک دستگاه الکترو-مکانیکی یا یک نرم‌افزار هوشمند برای جایگزینی با انسان به هدف انجام وظایف گوناگون است.
بیشتر بخوانید
فیلم آموزش نقاشی سفینه فضایی به زبان ساده – فیلم آموزش نقاشی کودکان

فیلم آموزش نقاشی سفینه فضایی – نقاشی، نگارگری یا رسم، فرآیندی است که طی آن رنگ بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد نقش می‌کند و اثری خلق می‌شود. فردی که این فرایند توسط او انجام می‌گیرد نقاش نام دارد، به‌خصوص زمانی که نقاشی حرفهٔ شخص باشد.
بیشتر بخوانید
فیلم آموزشی ساخت دستگاه اسپکترم موزیک با کیت – خلاقیت با وسایل دور ریختنی

فیلم آموزشی ساخت دستگاه اسپکترم موزیک با کیت – خلاقیت با وسایل دور ریختنی – آفرینندگی یا آفرینشگری یا خلاقیت، مهم‌ترین و اساسی‌ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی‌ترین عامل ایجاد ارزش است که در همهٔ ابعاد و جوانب زندگی وی نقش کاملاً حیاتی ایفا می‌کند. خلاقیت و نوآوری از والاترین ویژگی‌های ا...
بیشتر بخوانید
فیلم آموزش بادکنک آرایی پنگوئن – آموزش بادکنک آرایی ساده

فیلم آموزش بادکنک آرایی پنگوئن – بادکنک، کیسه ای کشسان که با گونه‌های مختلفی از گاز، مانند هلیوم (به همراه چسب هایفلوت x جهت دوام بیشتر )، هیدروژن، نیتروژن، نیترو اکسید یا هوا پر می‌شود. نخستین بادکنک‌ها از مثانهٔ خشک شدهٔ حیوانات بوده‌اند. بادکنک‌های نوین را می‌توان از موادی چون رزین، لاستیک، پلی...
بیشتر بخوانید
فیلم آموزشی ساخت پمپ آب – خلاقیت با وسایل دور ریختنی

فیلم آموزشی ساخت پمپ آب – خلاقیت با وسایل دور ریختنی – پُمپ یا تُلُمبه (به انگلیسی: Pump) وسیله‌ای مکانیکی برای انتقال مایعات است که با افزایش فشار جریان آن، امکان جابجایی را به ارتفاعی بالاتر (با افزایش هد) یا حتی پایین دست (معمولاً حوضچه یا مخزن) فراهم می‌آورد.
بیشتر بخوانید
فیلم آموزشی ساخت دستگاه فروش خودکار حرفه ای – خلاقیت با وسایل دور ریختنی

فیلم آموزشی ساخت دستگاه فروش خودکار حرفه ای – خلاقیت با وسایل دور ریختنی – دستگاه فروش خودکار یا «وندینگ ماشین» (به انگلیسی: vending machine) دستگاهی است که در ازای دریافت وجه نقد یا اعتبار اقلامی مانند خوراکی، نوشیدنی، بلیت بخت آزمایی یا کتاب را به صورت خودکار به مشتری تحویل می‌دهد. در مقای...
بیشتر بخوانید
ایران پرج